Co działo się w Olimpiakosie w przerwie zimowej?

• autor: Lesio23, 2018-03-15 22:47

Przygotowania do rundy wiosennej dobiegają końca. W sobotę Olimpiakos zagrał ostatni sparing przed sobotnią batalią inaugurującą rundę wiosenną (czytaj więcej)

...

Zawodnicy Olimpiakosu wznowili treningi 23 stycznia. Przez cały okres przygotowań zajęcia odbywały się trzy razy w tygodniu, natomiast w czasie drugiego tygodnia ferii zimowych został zorganizowany przez trenera Sawczuka „obóz” i na treningach spotykaliśmy się codziennie. W czasie przerwy zimowej Olimpiakos rozegrał pięć meczów kontrolnych. Warunki atmosferyczne pozostawiały wiele do życzenia, a raczej stan boisk na których odbywały się mecze. Trzy pierwsze spotkania rozegrane były na zaśnieżonych boiskach w Turobinie, Zwierzyńcu i Tarnogrodzie. Dwa ostatnie sparingi odbyły się na sztucznych murawach w Stalowej Woli oraz Frampolu. Bilas meczów towarzyskich to trzy zwycięstwa jeden remis i jedna porażka. Olimpiakos sparingi rozpoczął od porażki 2:1 na oblodzonym boisku w Turobinie, dla obu drużyn była to pożyteczna jednostka treningowa, zważając na to jak ciężko biega się po śniegu. Jedyną bramkę dla naszego zespołu strzelił Maciej Małek. Kolejne mecze na śniegu to wygrana z Sokołem Zwierzyniec 3:1 (bramki: Stetskiv R., Dydyński A., Sawczuk S.) oraz Tarpanem Korchów 2:1 (Rutyna M., Konopka D.). Siódmego marca rozegraliśmy sparing na sztucznym boisku w Stalowej Woli z Rotundą Krzeszów, w tym meczu nie padła żadna bramka choć sytuacji do strzelenia nie brakowało. Ostatnim testem przed ligą był mecz na niewymiarowym boisku we Frampolu z Orionem Dereźnia wygrany 5:0 (2:0). Bramki dla naszego zespołu strzelali: Dydyński, Stetskiv, Mazurek 2x, Grabowski.

W przerwie zimowej nie doszło do żadnych rewolucji kadrowych. Grę przerwał z powodu wyjazdu za granicę Mateusz Grabowski oraz Łukasz Karpik lecz na Łukasza już niedługo będziemy mogli liczyć. Do drużyny doszedł obrońca Łady Biłgoraj Szymon Tatara na zasadzie transferu definitywnego. Z drużyną trenował również jeden z juniorów Karol Granda być może zadebiutuje w drużynie seniorów w jednym z meczy rundy wiosennej.
Kadra zespołu:
BRAMKARZE: Marcin Strzelczyk (88), Grzegorz Wlizło (90), Mateusz Hubka (94).
OBROŃCY: Patryk Gałka (98), Szymon Tatara (90), Paweł Kolbuch (95), Maciej Małek (97), Paweł Obszański (2000), Siergiej Sawczuk (80), Sebastian Skrzypek (80), Krzysztof Tarnowski (70),Karol Granda (00).
POMOCNICY: Dawid Chamot (91), Mateusz Gancarz (97), Łukasz Gancarz (90), Wojciech Gierula (00), Mateusz Grabowski (95), Dawid Konopka (95), Tomasz Mazurek (86), Michał Rutyna (93), Roman Stetskiv (90).
NAPASTNICY: Adrian Dydyński (99), Łukasz Karpik (83), Maciej Kuczma (98).

Po czterech miesiącach przerwy, zawodnicy zamojskiej okręgówki wrócą do ligowych zmagań. W kolejce inaugurującej rundę wiosenną Olimpiakos zagra w Soli z miejscowym Olendrem. Mecz rozpocznie się o godzinie 14.30, na który serdecznie zapraszamy